6 کلید خنک کننده رایگان برای مراکز داده

0

[ad_1]

خنک سازی رایگان – استفاده از هوای تازه در فضای باز برای خنک کردن یک فضا – می تواند با کاهش اعتماد به سیستم تهویه مطبوع مکانیکی ، مصرف انرژی مرکز داده را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اما خنک سازی رایگان با وجود پاداش بالقوه ، خطرات خاص خود را ندارد. این شش ملاحظه برای دستیابی به موفقیت در خنک سازی رایگان مراکز داده کلیدی است.

1. دمای کار

سعی دارید چه دماهایی را در فضا حفظ کنید؟ جای تعجب نیست که باند دمایی که مرکز داده شما می تواند تحمل کند ، پیش بینی کننده مهمی برای موفقیت در خنک سازی رایگان است. ASHRAE در طی سالها دمای توصیه شده خود را افزایش داده است و در حال حاضر از 80 درجه فارنهایت برای ورود هوا به هر کابینت یا قفسه حمایت می کند.

کارل رکتن والد ، مهندس ارشد و مهندس پروژه مکانیک ، توضیح می دهد که بخشی از این سوئیچ به دلیل تجهیزات مدرن است که نسبت به تجهیزات قدیمی مقاومت بیشتری در برابر گرما دارند. بالا مهندسین مشاور. با این حال ، اگر یک مرکز داده قدیمی با تجهیزات قدیمی دارید ، می خواهید از دستورالعمل های قبلی پیروی کنید.

ركتنوالد می گوید: “كلید تحقق پس انداز تنظیم شرایط اتاق شما در مركز داده شماست.” “اگر بتوانید دمای بالاتر را تنظیم کنید ، می توانید تعداد ساعات خنک کننده رایگان را که می توانید لذت ببرید افزایش دهید.”

2. اثرات منطقه ای

موقعیت جغرافیایی نقش برجسته ای در چگونگی استفاده رایگان از شما دارد خنک کردن در مرکز داده شما مراکز داده در مکانهایی مانند فلوریدا نمی توانند از هوای بیرونی استفاده کنند زیرا خارج از آن بسیار گرم و مرطوب است ، اما مراکز داده در ایالت های خشک و خنک شمال غربی از مزایای قابل توجهی برخوردار هستند زیرا هوای بیرون بسیار سردتر از مرکز داده های گرم است. .

“کلید تحقق پس انداز تنظیم شرایط اتاق شما در مرکز داده شماست. اگر بتوانید دمای بالاتر را تنظیم کنید ، می توانید تعداد ساعات خنک کننده رایگان را که می توانید لذت ببرید گسترش دهید. ” – کارل رکتن والد

3. ذرات معلق

ركتن والد می گوید ، بیرون كشیدن مستقیم هوا به داخل فضا مستلزم توجه دقیق به فیلتراسیون است. “ذرات موجود در اتاق سرورها را جمع می کند. قطعاً توصیه نمی شود. ” “مطالعات نشان داده است که سیستم هایی که دارای اقتصاددهنده های جانبی هستند ، ذرات معلق در فضا بالاتر هستند ، بنابراین این یک نکته قابل توجه است.”

به محیط اطراف و انواع ریزگردها که در منطقه معمول است مانند گرده گل در محیط های روستایی یا دود در شهرها توجه کنید. فیلترها معمولاً اندازه ذرات معلق در آب را مشخص می كنند ، بنابراین مطمئن شوید كه فیلترهایی می خرید كه بتواند هر آنچه را كه منطقه شما به سمت آنها پرتاب می كند ، تحمل كند.

4. مهار

آیا از راهرو گرم یا راهرو سرد استفاده می کنید؟ راه خود را تنظیم کنید مرکز اطلاعات می تواند بر میزان خنک کنندگی آزاد شما تأثیر بگذارد. Recktenwald می گوید ، محفظه راهرو گرم برای خنك سازی رایگان در هر دو برنامه اقتصاد ساز در سمت هوا و آب مناسب است.

هوای گرم خارج شده از رک های سرور در راهرو داغ طراحی شده برای مهار آن خسته می شود. از آنجا ، هوای گرم توسط یک اقتصاددان سمت هوا از ساختمان خارج می شود و یا از طریق سیم پیچ آب سرد در یک سیستم جانبی آب به عقب منتقل می شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=N8XZEhQKO2M

ركتن والد می گوید: “هنگامی كه هدف خنك كردن آزاد باشد ، ما قطعاً معتقدیم كه مهار راهرو داغ استراتژی بهتری است.” ركتنوالد توضيح مي دهد: “معامله بين اين دو سوار است.” “در گزینه مهار راهرو گرم ، شما یک اتاق پر از هوای خنک دارید. اگر در سیستم شما یک لغزش داشته باشید و سیستم تهویه مطبوع خاموش شود ، اما سرور مدام در حال کار باشد ، هنگام شروع مجدد کار ، آن مقدار هوای سرد را دارید که می توانید برای چند دقیقه از آن خارج کنید. شما چنین چیزی را با چیدمان راهرو سرد ندارید. “

اسکات دیویس ، معاون رئیس جمهور و مدیر بخش مکانیک مهندسان مشاور بالا می افزاید: حاوی جریانهای هوا به شما امکان می دهد دمای هوای خود را افزایش دهید زیرا هوای گرم و خنک با هم مخلوط نمی شود. مجاز بودن دمای بالاتر برای هوای ورودی به این معنی است که اگر مرکز داده خود را به سردترین هوای خارج از منزل محدود می کردید ، می توانید از خنک کننده رایگان خود بیشتر از آنچه می توانستید استفاده کنید.

5. کنترل ها

ركتن والد می گوید: “ما در شرایط مناسب شرایط هوای بیرون را انتخاب می كنیم و هنگام كنترل شرایط موجود در فضا تغییر وضعیت می دهیم.” “تنظیم کنترل ها به درستی و کالیبره شده بسیار مهم است.”

دیویس می گوید ، قرار دادن سنسور کلید موفقیت است. شما می خواهید مطمئن شوید که هر فضایی در مرکز داده خنک کننده مورد نیاز را دارد ، اما بدون خنک سازی بیش از حد. دیویس توضیح می دهد: “هنگامی که ترکیبی از فضاهای با چگالی بالا و کم چگالی دارید ، محتاط باشید.” “مراقب باشید تا شما یک سیستم کل رانندگی را نداشته باشید ، اما مطمئن شوید که هر دو راضی هستند تا یک منطقه بیش از حد گرم نشود.”

دیویس اضافه می کند ، نظارت و تنظیم رطوبت نیز بسیار مهم است ، به خصوص با خنک کننده تبخیری. بدانید محدودیت های رطوبت شما در فضا چیست و اطمینان حاصل کنید که مجموعه کنترل شما آن را برای شما تحت نظر دارد. ساختمانهایی با ملاحظات خاص ممکن است نیاز به کنترل اضافی داشته باشند. یکی از پروژه های اخیر Bala شامل یک مرکز داده احاطه شده توسط مزارع ذرت بود.

دیویس می گوید: “مشتری نگران آتش سوزی های میدانی بود و می خواست اطمینان حاصل کند که اگر کوچکترین دود را بگیرد ، ما می توانیم اقتصاددان را خاموش کنیم.” “ما از یک سیستم سنتی اعلام حریق به عنوان نوعی ردیاب ذرات استفاده کردیم. سیستم می تواند در شرایط شدید به حالت چرخش مجدد کامل برگردد. “

[Related: Should You Implement an Air-Side Economizer for Your Data Center?]

6. نگهداری

مانند هر مورد دیگری در ساختمان شما ، نگهداری پیشگیرانه بسیار مهم است. برنامه تعمیر و نگهداری خود را تنظیم کنید تا فیلترها را طبق برنامه پیشنهادی سازنده تغییر دهید. وظایف تعمیر و نگهداری را انجام دهید که مخصوص نوع اقتصادی ساز شماست ، مانند تمیز کردن برج خنک کننده برای سیستم های مستقیم هوا یا سیم پیچ های کندانسور برای سیستم های جانبی آب.

همچنین کنترل ها به طور دوره ای نیاز به کالیبراسیون مجدد دارند ، بنابراین از سازنده خود س askال کنید چه پیشنهادی را ارائه می دهد. دیویس می گوید: “اگر به آنها اجازه رانش داده شود ، توانایی خود را برای به حداکثر رساندن ساعات خنک سازی رایگان از دست خواهید داد.”

خنک کننده رایگان ممکن است برای هر مرکز داده گزینه ای نباشد. شرایط گرم و مرطوب در فضای باز ، فیلترهای ناکافی و تجهیزات حساس میراثی می توانند آچار را در روند کار بیاندازند. اما هنگامی که به درستی اجرا شود ، خنک سازی رایگان از طریق یک صرفه جویی اقتصادی خوب می تواند نیاز شما به تهویه مطبوع مصنوعی را کاهش دهد. ارزش دارد نگاهی به این فناوری بیندازید تا ببینید آیا می توانید از مزایای خنک کننده رایگان بهره مند شوید یا خیر.

دو مقاله انتخاب شده برای مطالعه بعدی:

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *