6 علت جزایر گرمای شهری و 4 راه برای جبران آنها

0

[ad_1]

به طور مكرر به عنوان دلیل نصب سقف خنك ، جزایر حرارتی شهری عنوان می شود ، اما اثر جزیره گرمایی علاوه بر سقف های تیره رنگ ، در اثر عوامل دیگری نیز ایجاد می شود. سطوح بام انعکاسی می توانند نقشی اساسی در کاهش اثر جزیره گرمایی داشته باشند ، اما یک رویکرد چند وجهی که سایر عوامل م accountsثر را در بر می گیرد تا حد زیادی در کاهش تأثیر ساختمان شما پیش خواهد رفت.

این است که چگونه جزایر گرمایی شهری ایجاد می شوند – و آنچه شما می توانید در مورد آن انجام دهید.

جزیره حرارتی شهری خورشید شهر

6 موردی که جزایر گرمای شهری را ایجاد می کند

جزیره گرمایی شهری جف استوبن ، مدیر اجرایی شورای رتبه بندی سقف خنک توضیح می دهد: “این پدیده” در مناطقی با ساختمانهای بسیار متراکم و سطوح سنگفرش وجود دارد که گرما را از خورشید جذب می کنند و باعث می شود منطقه چندین درجه گرمتر از مناطق روستایی یا اطراف باشد. CRRC) ، و سارا اشنایدر ، معاون CRRC.

در نتیجه افزایش دمای هوا و سطح خارج باعث ایجاد دمای هوای گرمتر در محیط داخلی می شود که می تواند باعث ناراحتی ساکنین شما شود ، سیستم HVAC خود را با تقاضای اضافی تحت فشار قرار داده و قبض های انرژی شما را افزایش دهد.

برخی از عوامل موثر در جزیره گرما تشکیل شامل:

1. سطوح آسفالت و غیر قابل نفوذ.

استوبن و اشنایدر توضیح می دهند: “سنگ فرش شده روی سطوح ، مانند جاده ها و پارکینگ ها ، می تواند تابش خورشید را به عنوان گرما جذب کند.” “علاوه بر این ، این سطوح به طور معمول نفوذ ناپذیر هستند ، به این معنی که رواناب آب به سیستم آب طوفان هدایت می شود تا اینکه توسط گیاهان یا اجسام آبی جذب شود که از طریق تبخیر و تعرق و تبخیر باعث خنک شدن منطقه می شوند.”

پارکینگ پشت بام تنظیمات شهری

2. سطوح تیره.

سقف های تیره انرژی بیشتری را به عنوان گرما در ساختمان جذب می کنند ، از این رو رونق بیشتری می گیرد تصویب سقف خنک. اما این فقط سقف ها نیستند که گرما را جذب می کنند – سیاهچاله خورشید را به همان خوبی جذب می کند ، و هیچ یک از دو سطح تابش خورشید را منعکس نمی کنند ، بنابراین گرمتر از سطوح روشن تر هستند.

3. جرم حرارتی.

استوبن و اشنایدر می گویند: “ساختمانها حاوی مقدار زیادی جرم حرارتی هستند ، به این معنی که آنها گرمای زیادی را در طول روز ذخیره می کنند و در یک شب کند هستند.

[On topic: Where to Start When Your Building is Ready for Solar Energy]

4. کمبود پوشش گیاهی.

استوبن و اشنایدر توضیح می دهند: “گیاهان و درختان سایه ایجاد می کنند و هوا را از طریق تبخیر و تعرق خنک می کنند.” اما مناطقی که تحت تأثیر سطوح آسفالته قرار دارند فضای کمی برای کار دارند فضای سبز.

سقف های گیاهی می توانند به جزیره شهری گرما کمک کنند

5. گرما را هدر دهید.

تهویه مطبوع مکانیکی گرما را در محیط اطراف ساختمان دفع می کند و مستقیماً بر این مشکل افزوده می شود.

6. تغییر آب و هوا.

استوبن و اشنایدر شدیدترین امواج گرما را در مناطق شهری ، به ویژه در مناطق شمالی ، به عنوان عاملی که در تشکیل جزیره گرمایی شهری نقش دارد ، ذکر می کنند. جزایر گرمای شهری نیز باعث تشدید می شوند تغییرات در آب و هوا، بنابراین مشکل از خود تغذیه می کند.

4 روش برای جبران اثر جزیره گرما

استوبن و اشنایدر توضیح می دهند که ردیابی محلی جزایر گرمای شهری به طور معمول توسط شهرها یا سازمان های محلی انجام می شود. اما هنوز اقدامات زیادی وجود دارد که مالکان ساختمان می توانند برای کاهش سهم فردی خود در این پدیده انجام دهند.

1. با حوزه قضایی محلی خود تماس بگیرید

ببینید که آنها قبلاً چه کاری انجام می دهند ، مانند اتخاذ نسخه جدیدتر از کد ساختمان یا انجام اقدامات ارتباطی با جامعه. آنها حتی ممکن است تخفیف هایی را برای اجرای برخی از فن آوری های کاهش جزایر گرما پیشنهاد دهند.

2 لدر ساختمان خودت باش

هر بهبودی که بتوانید تخفیف بگیرید طبیعتاً در اولویت خواهد بود. سپس شروع به جستجوی سایر استراتژی هایی که می توانید اجرا کنید ، کنید، به ویژه آنهایی که سودهای اضافی فراتر از کاهش اثر جزیره گرمایی شهری دارند.

به عنوان مثال ، اگر به هرحال احتیاج به تعمیر پارکینگ یا مسیرهای پیاده روی خود دارید ، به فکر هزینه کمی بیشتر از قبل برای نصب روسازی نفوذ پذیر باشید. روسازی نفوذ پذیر باعث می شود که رواناب آب از آن عبور کند ، جایی که توسط گیاهان یا بدن جذب می شود که به خنک شدن منطقه کمک می کند.

3. سقف بازتابنده

پوشش ها و مقاوم سازی زمینه دیگری است که در آن یک پروژه می تواند چندین مزیت به همراه داشته باشد. سقف انعکاسی که آفتاب کمتری نسبت به سقف های معمولی جذب می کند ، باعث کاهش دمای سطح سقف می شود. این امر سهم سقف را در جزیره محلی گرما کاهش می دهد اما همچنین خنک سازی ساختمان را به اندازه کافی آسان و ارزان می کند.

استوبن و اشنایدر توضیح می دهند: “هرچه یک سقف بازتابنده تر باشد ، در کاهش دمای سطح سقف و افزایش گرما در ساختمان نیز موثرتر خواهد بود.” “بازتاب بیشتر می تواند سفید و روشن تر باشد ، اما سقف بازتابنده فقط به محصولات سفید محدود نمی شود. نوآوری در “رنگ های سرد” باعث تولید محصولاتی می شود که به نظر یکسان می رسند اما مقدار بیشتری از گرمای مادون قرمز را منعکس می کنند. “

نمونه های اولیه این رنگ ها در آزمایشگاه ملی لارنس برکلی نشان داده شده است که بام های بازتابنده در رنگ های آبی سلطنتی ، قهوه ای شکلاتی ، مایل به قرمز و حتی سیاه دارای درجه بازتابی هستند که دو تا 10 برابر بیشتر از همتایان غیر بازتابنده آنها هستند ، حتی اگر رنگ ها به همان شکل باشد چشم غیر مسلح

[Learn more: Heat Island Effect: What You Need to Know]

4. محصولات تحقیقاتی

در ضمن ، درباره محصولاتی که هم اکنون در بازار هستند ، تحقیق کنید. شورای رتبه بندی Cool Roof یک فرآیند درجه بندی دقیق را حفظ می کند که محصولات بام را از نظر بازتابش خورشید (تابش خورشید منعکس شده از سقف) و میزان تابش گرمایی (سقف گرمای جذب شده را با چه میزان از بین می برد) آزمایش می کند.

آن است فهرست محصولات دارای رتبه بندی حدود 3000 محصول بام را به همراه بازتابش خورشیدی و مقدار اشعه حرارتی و شاخص بازتابش خورشیدی فهرست می کند ، معیاری که دو مقدار دیگر را در یک رتبه 0-100 ترکیب می کند.

شما قادر نخواهید بود جزیره گرمایی شهری منطقه خود را معکوس کنید ، اما برداشتن گامهایی برای کاهش تأثیر آن بر ساختمان (و تأثیر ساختمان شما در حفظ جزیره گرمایی) انرژی ، تهویه مطبوع و صرفه جویی مالی را به ساختمان شما تحمیل می کند در حالی که شما وظیفه خود را برای کاهش اثر جزیره گرمایی شهری انجام می دهید.

دو مقاله انتخاب شده برای مطالعه بعدی:

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *